Bemowo - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

Jeżeli szukasz firmy, która szybko i skutecznie przywróci Twoje informacje z uszkodzonego nośnika, trafiłeś idealnie. W warszawskiej dzielnicy oferujemy profesjonalne odzyskiwanie danych również z odbiorem urządzenia od Klienta. Poznaj szczegóły naszej oferty.

Bemowo odzyskiwanie danych 

Bemowo odzyskiwanie danych dotyczy praktycznie dowolnego nośnika. Twoje informacje możemy przywrócić z dysku twardego (HDD, SSD oraz hybrydowego) oraz pamięci usb i karty sd. Zajmujemy się także kartami sd i oraz telefonami. A na dodatek wiemy, znamy odpowiedź na pytanie: blokada ekranu Android jak usunąć?

 

Z usługi Bemowo odzyskiwanie danych Warszawa możesz skorzystać w wyjątkowo prosty sposób. Po prostu zadzwoń do nas lub wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny na podstronie kontaktowej naszego serwisu. Na terenie Warszawy zapewniamy odbiór uszkodzonego nośnika lub urządzenia od Klienta, więc nie będziesz musiał zamawiać kuriera. 

Bemowo odblokowanie telefonu

Jak odblokować telefon zablokowany pinem, hasłem lub wzorem graficznym? Mamy na to skuteczny, wielokrotnie wypróbowany sposób. Najpierw jednak trochę teorii. W systemie Android powyżej wersji 7. wprowadzono zaawansowaną ochronę danych, potrzebnych do odblokowania telefonu. W praktyce nie da się już obejść tego zabezpieczenia. Dlatego większość serwisów GSM zaproponuje Ci po prostu reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Pamiętaj jednak, że taka operacja bezpowrotnie zniszczy wszystkie dane zapisane w pamięci Twojego smartfona. Aby tego uniknąć, wybierz Bemowo odblokowanie telefonu w House of Data. 

 

Do realizacji tego typu usług stosujemy profesjonalną metodę, która polega na wywołaniu kontrolowanego spięcia na płycie z elektroniką urządzenia. W wyniku krótkotrwałego zwarcia uzyskujemy dostęp do komórek pamięci, w których przechowywane są dane uwierzytelniające. Nie zmieniamy ich, ani nie kasujemy, tylko po prostu odczytujemy, czyli podglądamy. A następnie udostępniamy je Klientowi, który może samemu odblokować telefon zablokowany hasłem, pinem lub wzorem graficznym. Metoda ta jest wyjątkowo bezpieczna i skuteczna w ok 98% przypadków. Używamy jej z powodzeniem także w najnowszych smartfonach. 

Bemowo odzyskiwanie danych z dysku 

Bemowo odzyskiwanie danych z dysku wykonujemy ze wszystkich typów tych napędów. Warto jednak pamiętać, że dyski rzadko psują się z dnia na dzień. Zwykle poważną awarię poprzedzają charakterystyczne objawy. Opisujemy je na podstronach naszego serwisu oraz we wpisach blogowych. Jeżeli zauważyłeś któryś z nich, w najbliższym czasie spodziewaj się awarii, która prawdopodobnie ograniczy nawet do zera dostęp do Twoich informacji, przechowywanych na nośniku. 

 

A kiedy dysk już odmówił posłuszeństwa, nie próbuj na siłę go uruchamiać lub co gorsze rozbierać. Każdy start nośnika z naruszoną strukturą informacji może zaowocować ich zniszczeniem, nawet jeżeli komputer nie uruchomi się do końca. Pamiętaj o tym nawet wtedy, gdy tylko przez przypadek usunąłeś pliki lub partycję. Jeżeli nadal będziesz pracował na takim dysku, prędzej lub później napiszesz komórki pamięci, w których jeszcze znajdują się Twoje dane. Kiedy tak się stanie, ich odzyskanie będzie niemożliwe. Dlatego z usługi Bemowo odzyskiwanie danych z dysku skorzystaj natychmiast po odkryciu problemów z nośnikiem. 

Jak zbudowany jest dysk HDD?

Pierwsze dyski twarde powstały prawie 70 lat temu. W tym czasie przeszły oczywiście liczne modyfikacje, ale zasada ich pracy pozostaje niezmienna. Magnetyczny dysk twardy kryje w sobie wirujące talerze, pokryte właśnie magnetycznym materiałem. To na nich zapisywane są informacje. Nad talerzami poruszają się głowice, które służą do zapisu i odczytu danych. Głowice przymocowane są do specjalnego ramienia, które musi być pozycjonowane z olbrzymią  dokładnością. A same talerze mogą wirować nawet 15 tys razy na minutę, czyli szybciej, niż tarcza szlifierki kątowej. 

 

Rozumiesz już, dlaczego dysk twardy to bardzo delikatne urządzenie? Każdy wstrząs podczas pracy może skończyć się kolizją głowicy z talerzem, co z kolei może nawet nieodwracalnie zniszczyć dane. Natomiast upadek wyłączonego nośnika często powoduje mechaniczne odkształcenie nośnika, a to generuje problemy z jego pozycjonowaniem, albo w ogóle uniemożliwia pracę. Dlatego dbaj o swój dysk twardy i urządzenie, w którym jest on zainstalowany. Unikaj wstrząsów i uderzeń, albo zastanów się nad wymianą dysku HDD na model półprzewodnikowy. 

Warszawa odzyskiwanie danych z HDD 

Bemowo odzyskiwanie danych z HDD wykonujemy po typowych awariach oraz uszkodzeniach tych nośników. Prawdopodobnie najwięcej z nich spowodowanych jest właśnie upadkiem urządzenia podczas pracy z dużej wysokości na twardą powierzchnię. Często docierają do nas dyski HDD z uszkodzeniami logicznymi. Chodzi o wykasowane przez pomyłkę lub celowo pliki, foldery, albo nawet całe partycje. W tego rodzaju przypadkach odzyskiwanie danych Warszawa z HDD przebiega zwykle sprawnie i szybko, a przy okazji jest stosunkowo tanie. 

 

Niestety, zdarzają się także takie awarie dysków twardych, po których przywrócenie z nich jakichkolwiek danych wymaga najpierw wymiany podzespołów. Zwykle są to układy elektroniczne, spalone np. w wyniku przepięcia czy nieprawidłowego podłączenia zasilania. Natomiast demontaż talerzy, tak uwielbiany przez domorosłych specjalistów od odzyskiwania danych z HDD, wykonujemy jedynie w ostateczności. I zawsze przed podjęciem tych prac powiadamiamy Klienta, że operacja ta może zakończyć się nieodwracalną utrata dostępu do informacji na nośniku w wyniku rozkalibrowania zespołu talerzy magnetycznych.

Dysk SSD – czy zawsze jest najlepszym rozwiązaniem?

W porównaniu to magnetycznych, dyski półprzewodnikowe oferują zdecydowanie szybszą pracę. A to przekłada się na zauważalne przyspieszenie działania systemu operacyjnego oraz całego komputera. Największy przyrost wydajności widać w nieco starszych urządzeniach. Poza tym dyski SSD odporne są na wstrząsy i większość czynników fizycznych, które uszkadzają HDD. Wreszcie dyski półprzewodnikowe zużywają mniej energii i generują mniej ciepła, co pozwala urządzeniom mobilnym pracować dłużej na zasilaniu bateryjnym. 

 

Nie oznacza to jednak, że dysk SSD do każdego zastosowania będzie najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim należy pamiętać, że w cenie nośnika półprzewodnikowego, kupisz talerzowy o mniej więcej czterokrotnie większej pojemności. W przypadku Solid State Drive obserwujemy także znaczący spadek prędkości pracy przy zapełnieniu ok. 75% powierzchni nośnika. Napędy te obarczone są również problemami ze zjawiskiem tzw. “parowania bitów”. Polega ona na samoistnej degradacji informacji w poszczególnych komórkach pamięci, na którą użytkownik nie ma absolutnie żadnego wpływu. Dlatego jeżeli chcesz tylko przyspieszyć działanie komputera, system operacyjny zainstaluj na dysku SSD. A do przechowywania danych przez dłuższy czas najlepiej wybierz markowy dysk HDD.

Bemowo odzyskiwanie danych z SSD 

Warto również wspomnieć o tym, że odzyskiwanie danych Warszawa z SSD często kosztuje więcej, niż z nośników magnetycznych. Spowodowane jest to innego rodzaju awariami tych napędów. W dyskach półprzewodnikowych najczęściej psują się mikrokontrolery lub pamięci. To chipy, czyli specjalizowane układy scalone o tak skomplikowanej budowie wewnętrznej, że ich naprawa nie jest możliwa. Wymiana na nowe lub używane, sprawne egzemplarze nie zawsze rozwiązuje problem. 

 

Dlatego odzyskiwanie danych z SSD często wymaga zastosowania wyrafinowanych metod, do których konieczne są specjalistyczny sprzęt oraz długie godziny pracy. To wszystko zwiększa koszty przywracania danych z SSD. Natomiast skuteczność tego rodzaju usług w House of Data sięga aż 97%, co czyni nas liderem w przywracaniu danych z dysku. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego warszawskiego laboratorium.