Co powinieneś wiedzieć o przywracaniu danych z nośników?

fakty o przywracaniu danych z nośników

O tym, jak naprawdę ważne są nasze dane, przekonujemy się najczęściej dopiero wtedy, gdy je stracimy. Na szczęście w większości przypadków możemy skutecznie odzyskać informacje praktycznie z każdego typu nośnika. Sprawdź, co trzeba wiedzieć na temat przywracania danych?

W tym artykule:

  • Odzyskiwanie danych z dysku – o czym pamiętać?
  • Kiedy i gdzie wykonać przywracanie danych z telefonu?
  • Ceny odzyskiwania danych w Warszawie 
  • Więcej, niż odzyskiwanie danych

Teoretycznie kłopotów można uniknąć, jeżeli regularnie wykonujemy backup. W praktyce mało kto pamięta o archiwizacji prywatnych informacji, a jeszcze mniej osób robi to w sposób właściwy, czyli zgodnie z zasadą 3-2-1. Dlatego często niezbędne okazuje się odzyskiwanie danych Warszawa. Czytaj dalej, aby poznać fakty na temat przywracania informacji z różnych nośników. 

Odzyskiwanie danych z dysku – o czym pamiętać?

Nasi Klienci często pytają o szczegóły realizacji usługi i metody, których używamy. To ważne kwestie, ale pamiętajmy, że zachowanie użytkownika także ma olbrzymi wpływ na skuteczność odzyskiwania danych Warszawa

W przypadku dysków twardych, zarówno HDD, jak i SSD, najważniejsze jest to, aby nie używać nośnika po odkryciu awarii. Dotyczy uszkodzeń mechanicznych (głównie dyski magnetyczne), jak i logicznych, czyli:

– przypadkowego usunięcia plików lub folderów,

– skasowania partycji,

– sformatowania dysku,

– problemów z wykrywanie nośnika przez system (dysk nie inicjuje się).

Pamiętaj, że każde uruchomienie uszkodzonego dysku twardego może prowadzić do nadpisania znajdujących się na nim danych, co prowadzi do ich nieodwracalnego zniszczenia.

Odzyskiwanie danych Warszawa z dysku wymaga demontażu nośnika
Odzyskiwanie danych z dysku wymaga wymontowania nośnika z komputera

Kiedy i gdzie wykonać przywracanie danych z telefonu?

Odzyskiwanie danych z telefonów i innych urządzeń mobilnych wykonujemy zwykle po ich mechanicznych uszkodzeniach. Oczywiście klasyką są zbity ekran telefonu oraz pęknięta szybka. W House of Data z powodzeniem przywracamy dane także po innych, bardziej rozległych awariach. 

Warto jednak wiedzieć, kiedy wykonać odzyskiwanie danych Warszawa z telefonu? Otóż coraz częściej z usługę tą klienci wybierają zamiast naprawy zniszczonego smartfona. Wymiana wyświetlacza bywa bowiem droga, a na dodatek wiąże się zwykle koniecznością zresetowania urządzenia do ustawień fabrycznych. Użytkownik traci więc całą zawartość pamięci urządzenia. Dlatego wygodniej odzyskać dane z telefonu i przenieść je na fabrycznie nowy egzemplarz smartfona. 

Ceny odzyskiwania danych w Warszawie

W House of Data ekspertyza nośnika, która zawsze poprzedza proces przywracania informacji, możesz wykonać zupełnie gratis. Diagnostyka pozwala nam dokładnie określić przyczynę awarii, wycenić usługę oraz oszacować czas jej realizacji. 

W przypadku dysków odzyskiwanie danych w Warszawie kosztuje od 550 zł brutto wzwyż (logiczne uszkodzenia HDD). Natomiast cena przywracania danych z telefonu zaczyna się od 650 zł brutto. Ostateczne koszty tej usługi zależą głównie od rodzaju i modelu nośnika oraz typu uszkodzenia. Informuje o nich klienta zawsze przed rozpoczęciem odzyskiwania.

Odzyskiwanie danych Warszawa to także pomoc w usuwaniu blokady Android
Oferujemy skuteczną pomoc, kiedy chcesz odblokować telefon zablokowany wzorem, pinem lub hasłem.

Więcej, niż odzyskiwanie danych

W House of Data pomożemy Ci także wtedy, gdy zapomniałeś hasła, wzoru graficznego lub PINu do blokady ekranu Android. Nowatorska metoda pozwala nam podglądnąć te informacje bez ich usuwania i modyfikacji. Dzięki temu po wykonaniu usługi możesz swobodne odblokować telefon zablokowany wzorem lub pinem. 

Jeżeli zastanawiasz się, blokada ekranu Android – jak usunąć, bezpieczną odpowiedź znajdziesz w House of Data. Sprawdź nasze ceny odzyskiwania danych Warszawa oraz wysoką jakość obsługi, którą polubiły już setki klientów.