Jak usunąć blokadę ekranu wzorem?

jak usunąć blokadę ekranu wzorem

Pewnie nie raz zadawałeś sobie pytanie, jak usunąć blokadę ekranu wzorem? Problem ten dotyczy praktycznie wszystkich urządzeń mobilnych z systemem Android. Okazuje się jednak, że zamiast usuwać blokadę, znacznie prościej i bezpieczniej można podglądnąć PIN lub wzór ekranu blokady. 

W tym artykule:

Blokada ekranu Android jest podstawową ochroną przed nieautoryzowanym dostępem do pamięci urządzenia. Dzięki niej Twoje prywatne dane pozostają bezpieczne nawet wtedy, gdy zgubisz smartfona lub ktoś Ci go ukradnie. Niestety, ten mechanizm okazuje się równie skuteczny, kiedy zapomnisz hasła do blokady lub podczas zabawy Twoje dziecko zmieni wzór. Wtedy pojawia się pytanie: blokada ekranu Android – jak usunąć?

jak złamać wzór blokady telefonu
Bez względu na wykorzystywaną metodę, złamanie wzoru blokady jest praktycznie niemożliwe

Jak złamać wzór blokady telefonu?

Bez względu na wykorzystywaną metodę, złamanie wzoru blokady jest praktycznie niemożliwe. Kombinacji jest po prostu zbyt wiele, a Android posiada dodatkowe zabezpieczenie, które po kilkukrotnych nieudanych próbach, czasowo uniemożliwia wstukanie pinu lub narysowanie wzoru. 

W przypadku starszych wersji systemu (poniżej 4.4.) istniała jeszcze szansa na zresetowanie hasła czy wzoru blokady za pomocą konta Google. W najnowszych wydaniach nie dość, że funkcjonalność ta została usunięta, to jeszcze cała zawartość pamięci urządzenia jest dodatkowo szyfrowana. Dlatego nawet jej odczytanie nie pozwala na złamanie wzoru blokady telefonu czy tableta.

 

Blokada telefonu – rodzaje

Pamiętaj również o tym, że kod PIN i wzór to jedne z najpopularniejszych rodzajów blokady ekranu Android, ale wcale nie jedyne. Wśród pozostałych metod znajdziemy:

– wieloznakowe hasło,

odcisk palca,

– skan tęczówki,

– zdjęcie twarzy, 

– kombinacje powyższych sposobów. 

Powszechnie wiadomo, że blokada ekranu za pomocą cech biometrycznych jest tak skuteczna, że nawet bez wewnętrznego szyfrowania pamięci urządzenia, nie dałoby się jej złamać. Jednakże ze względów bezpieczeństwa przed wybranie każdej innej metody blokady niż PIN czy wzór, system zażąda najpierw ustawienia właśnie jednego z tych dwóch podstawowych sposobów. Zabezpieczenie blokady ekranu jest obecnie tak doskonałe, że użytkownik po prostu musi mieć alternatywny dostęp do zawartości pamięci urządzenia na wypadek uszkodzenia czytnika linii papilarnych, samego odcisku, znaczącej zmiany fryzury czy też problemów ze skanerem tęczówki. Zatem jak usunąć blokadę ekranu wzorem?

blokadę ekranu odciskiem palca też można obejść
Blokadę ekranu odciskiem palca też można obejść

Jak odblokować telefon zablokowany hasłem Huawei bez utraty danych?

Jeżeli zapomnisz wzór blokady, albo dziecko zmieni Ci PIN, teoretycznie jedynym rozwiązaniem jest reset smartfona do ustawień fabrycznych. W ten sposób usuniesz blokadę, ale przy okazji także swoje dane z urządzenia. Na dodatek nie przywrócisz ich nawet przez profesjonalne odzyskiwanie danych z telefonu, ponieważ cała pamięć zaraz po wymazaniu zostanie nadpisana.

Aby odblokować telefon zablokowany hasłem Huawei bez utraty danych, trzeba po prostu znać to hasło lub posiadać PIN. Problemu nie rozwiąże również oprogramowanie komputerowe. Przestrzegamy przed podłączaniem smartfona do komputera i uruchamianiem aplikacji do odzyskiwania danych. Takie próby bardzo często kończą się właśnie nadpisaniem pamięci urządzenia mobilnego, co bezpowrotnie uniemożliwia odzyskanie danych.

Usunięcie blokady ekranu – czy to bezpieczne?

Usunięcie blokady ekranu jest niebezpieczne z powodu ryzyka utraty danych. Natomiast bezpośredni odczyt pamięci smartfona i tak na nic się nie zda, ponieważ informacje są zaszyfrowane. Nic więc dziwnego, że Klienci często zadają nam pytanie: blokada ekranu Android – jak usunąć?

Mamy na to swój sprawdzony sposób: zamiast łamać zabezpieczenie, możemy skutecznie i co ważniejsze bezpiecznie podglądnąć wzór czy PIN blokady. Dzięki temu wcale nie trzeba jej usuwać. Metoda wykorzystywana w naszym laboratorium sprawdza się w 98% urządzeń, wliczając w to również najnowsze modele z systemem Android 10 i wyższymi wersjami. A na dodatek na żadnym etapie procesu podglądnięcia hasła czy wzoru blokady nie występuje ryzyko bezpowrotnej utraty danych czy resetu do ustawień fabrycznych. Wiemy, jak odblokować telefon zablokowany wzorem lub pinem, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszych usług.