Straciliście Państwo dane firmy? Wystąpiła awaria dysku? A może kłopot z bazą danych? Niezależnie od powodu, dla którego dostęp do firmowych danych jest utrudniony, możemy skutecznie rozwiązać ten problem. W poniższym wpisie przedstawiamy szczegóły oferty na odzyskiwanie danych firmy od House of Data.
W tym artykule:
- Dlaczego firmy wybierają nasze usługi?
- Na czym polega odzyskiwanie danych z dysku?
- Kiedy można odzyskać dane z dysku?
- Odzyskiwanie danych z laptopa
- Oferta specjalna dla firm
Dyski twarde i inne nośniki narażone są na liczne awarie. Zaliczamy do nich uszkodzenia mechaniczne, fizyczne czy nawet elektryczne, ale także błędy logiczne. Niestety, większość awarii kończy się zablokowaniem dostępu do danych firmowych przechowywanych na nośniku lub nawet ich wykasowaniem. Ale nawet w najbardziej beznadziejnych przypadkach warto zlecić profesjonalną ekspertyzę nośnika. Specjalizujemy się w odzyskiwaniu danych firmy z dysków twardych i naprawach baz danych, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy mogli skutecznie Państwu pomóc.
Dlaczego firmy wybierają nasze usługi?
Z naszych usług skorzystało już ponad 100 firm. Niespełna 15% z nich to mikroprzedsiębiorstwa i JDG, a 17% to duże korporacje. Zdecydowana większość naszych Klientów z rynku B2B, to małe i średnie biznesy. Dlaczego firmy wybierają współpracę z House of Data? Zapytaliśmy w ankiecie naszych klientów. Oto zestawienie najpopularniejszych odpowiedzi:
- 42% respondowanych do współpracy z House of Data przekonał krótki czas ekspertyzy uszkodzenia nośnika oraz dostarczenia wyceny,
- 25% klientów podkreślało wysoki poziom obsługi oraz transparentność działań,
- 14% firm powróciło do nas ponownie,
- 9% przedsiębiorców wybrało nasze usługi z polecenia.
Mogą Państwo natychmiast zamówić kuriera po odbiór nośnika za pomocą formularza on-line, albo przez firmową stronę porozmawiać z naszym konsultantem na czacie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Na czym polega odzyskiwanie danych z dysku?
Profesjonalne odzyskiwanie danych z dysku HDD lub półprzewodnikowego można zrealizować na kilka sposobów. Oczywiście wybór konkretnej metody uzależniony jest od przyczyn awarii nośnika. W przypadku wystąpienia spięcia czy zwarcia (np. w zasilaczu komputera) najczęściej wymieniamy na nową płytkę drukowaną z elektroniką nośnika.
Dyski HDD narażone są przede wszystkim na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Dlatego odzyskiwanie danych firmy z tych nośników często poprzedza wymiana niesprawnych elementów (np. głowic czy mechanizmu ich pozycjonowania). W niektórych przypadkach możemy przywrócić interesujące nas dane firmowe tylko przez wyłączenie uszkodzonej głowicy za pomocą specjalnego oprogramowania. Pozostałe głowice pracują wtedy normalnie. Jeżeli informacje, którymi zainteresowany jest klient, znajdują się w obsługiwanych przez nie sektorach, całe zlecenie możemy zrealizować nawet w ciągu 4 dni od otrzymania nośnika.
Ze względu na monolityczną konstrukcję, pozbawioną ruchomych mechanizmów, dyski SSD są znacznie odporniejsze na upadki i wstrząsy, czyli główne przyczyny awarii napędów HDD. Ale za to na dyskach półprzewodnikowych o wiele częściej występują błędy logiczne, którym użytkownik praktycznie nie może zapobiec (np. zjawisko parowania bitów). Często dochodzi także do uszkodzenia mikrokontrolera pamięci. W takich przypadkach do odzyskiwania danych z dysku stosujemy metodę chip-off, która wymaga wylutowania kości pamięci z uszkodzonego nośnika i przylutowania ich do płytki z elektroniką, pochodzącą ze sprawnego egzemplarza.
Ponadto po zwarciach i innych awariach zasilaczy dochodzi do uszkodzenia samych kości pamięci dysków SSD. W sytuacji, gdy “martwa” jest jedna na cztery kości i tak podejmujemy się prób odzyskiwania danych firmy. Czasami niestety zdarza się, że część komórek jest zdegradowana. Ale zdecydowanie najciekawsze jest to, że niektóre egzemplarze dysków SSD podczas odzyskiwania danych mocno się nagrzewają, dlatego proces ten przeprowadzamy wtedy w temperaturze – 10℃. Oczywiście nie używamy zwyczajnej zamrażarki, ponieważ skropliny mogłyby wywołać kolejne spięcia. W praktyce podejmujemy się prób odzyskiwania danych firmy nawet wtedy, gdy awaria uszkodziła równocześnie zarówno mikrokontroler, jak i kości pamięci.
Dlatego bez względu na rodzaj usterki dane z dysków HDD odzyskujemy z 95% skutecznością, a w przypadku awarii SSD realizujemy aż 85% wszystkich zleceń. Prosimy pamiętać o tych statystykach, kiedy problem z odczytem informacji dotknie Państwa firmy.
Kiedy można odzyskać dane z dysku?
Oba typy dysków twardych ulegają samoistnym awariom eksploatacyjnym. Tanie dyski SSD narażone są na częstsze uszkodzenia mikrokontrolerów, a nawet samych kości pamięci. W każdym z tych przypadków możliwe jest odzyskiwanie danych firmy. Wszystko zależy od rodzaju i rozmiarów uszkodzenia.
Dane z dysku odzyskać można także po typowych usterkach, które są efektami nie zawsze prawidłowej eksploatacji komputera czy laptopa. Chodzi przede wszystkim o:
– mechaniczne odkształcenia mechanizmów dysków HDD spowodowane upadkiem na twardą powierzchnię,
– uszkodzenia powierzchni talerzy oraz głowicy w wyniku kolizji wywołanej przez wstrząsy, uderzenia lub drgania,
– przepalenia obwodów i elementów elektronicznych, które powstają w wyniku awarii zasilacza lub nieprawidłowego podpięcia zasilania nośnika,
– zalania, zawilgocenia, przegrzania lub nadpalenia dysku,
– celowego lub przypadkowego usunięcia danych firmy, skasowania partycji, sformatowania dysku (w tym przypadku najważniejsze jest to, aby nie używać w taki sposób uszkodzonego nośnika, lecz niezwłocznie odesłać go do nas. W przeciwnym wypadku komórki pamięci mogą zostać nadpisane nowymi informacjami, co utrudni albo nawet uniemożliwi odzyskiwanie danych pierwotnych).
W praktyce oprócz przypadków całkowitego mechanicznego zniszczenia nośnika istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że odzyskamy z dysku Państwa dane firmy. Dlatego zachęcamy do zamówienia kuriera online, który odbierze uszkodzony nośnik bezpośrednio spod wskazanego adresu. Mogą Państwo także dostarczyć niesprawny dysk do jednego z naszych serwisów partnerskich np. przy ulicy Dietla 97 w Krakowie.
Odzyskiwanie danych z laptopa
Firmowe laptopy i ultrabooki ulegają awariom o wiele częściej, niż komputery stacjonarne. Wynika to oczywiście z ich mobilności, której efektem ubocznym są typowe uszkodzenia mechaniczne, spowodowane najczęściej upadkiem urządzenia lub jego zalaniem.
Odzyskiwanie danych z laptopa rozpoczyna się od demontażu dysku twardego. Dopiero wtedy możemy nośnik poddać ekspertyzie, aby przedstawić Państwu kosztorys realizacji usługi. W serwisach współpracujących technicy mogą wymontować nośnik z Państwa urządzenia, które zabierzecie z powrotem. A sam dysk zostanie bezpiecznie przetransportowany do naszego laboratorium Aby skorzystać z usługi odzyskiwania danych z laptopa wraz z demontażem dysku, należy dostarczyć urządzenie do jednego z naszych serwisów partnerskich.
Oferta specjalna dla firm
W House of Data codziennie staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Wiemy, że dla firm liczy się przede wszystkim krótki czas realizacji zlecenia. Dlatego wprowadziliśmy dodatkową, przyspieszoną opcję wykonania ekspertyzy oraz usługi odzyskiwania danych firmy.
W Wariancie Ekspresowym diagnostykę nośnika wykonamy w ciągu 24 godzin od jego otrzymania, a średni czas realizacji całego zlecenia to zaledwie 3 lub 4 dni. Czy to szybko? Zdecydowanie tak, ponieważ w tej opcji nasze laboratorium pracuje dla Państwa również w weekendy oraz dni wolne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania naszych usług.