Odzyskiwanie danych z dysków HDD/SSD/SSHD

uszkodzona głowica / uszkodzona elektronika/ usunięcie danych/ formatowanie

analiza i odzyskiwanie danych z dysku

Aktualnie to właśnie dyski są bezsprzecznie jednym z najpopularniejszych nośników do przechowywania oraz gromadzenia informacji. W przeciwieństwie do kart pamięci, dyski uważane są za trwalszy oraz niewątpliwie wygodniejszy nośnik do przechowywania danych.

Problemy z jakimi najczęściej trafiają do nas klienci to upadek dysku, przepięcie, dysk wydaje dziwne dźwięki. Podczas gdy aktualizacja systemu lub nagła utrata dostępu do dysku trafiają do nas również często. Oczywiście, najczęściej pojawiającym nie pytaniem wsród naszych klientów to odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku.

Oczywiście, każdy z wyżej wymienionych przypadków wymaga od nas indywidualnego podejścia. Proces rozpoczynamy od wykonanie ekspertyzy która bezsprzecznie ułatwi nam dobranie metody. Odzyskiwanie danych, przy uszkodzeniach logicznych, rozpoczynamy od zastosowania najlepszych programów na rynku.

Kiedy klient zwraca się do nas z prośbą o odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku, prawdopodobnie będzie to jeden z niżej wymienionych przypadków.

Bezsprzecznie, najczęstszym przypadkiem jest  uszkodzona głowica dysku. Ten typ uszkodzenia charakteryzuje się „klikaniem” po podłączeniu nośnika do komputera. Ze względu na duże prawdopodobieństwo uszkodzenia talerzy po podłączeniu nośnika nie zalecamy uruchamiania dysku! Przede wszystkim ważne aby odpiąć nośnik od źródła zasilania, oraz zgłosić się do profesjonalnego laboratorium zajmującym się odzyskiwaniem danych z uszkodzonego dysku.

Niewątpliwie, w przypadku uszkodzenia głowicy dysku odzyskiwanie danych możliwe jest tylko poprzez wymianę głowicy oraz uruchomienia nośnika w warunkach laboratoryjnych w celu wczytania danych. Istotne jest to że po takiej procedurze, nośnik nie nadaje się do użytku. Zgłaszając się z prośbą o odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku, musimy wiedzieć że do rozwiązania problemu nie wystarczy wymiana głowicy.

W naszym laboratorium posiadamy profesjonalne oprogramowanie oraz sprzęt umożliwiający nam odzyskanie danych w każdym z wymienionych przypadków!

Twoja karta SD przestała działać? Sprawdź naszą ofertę! 

Odzyskiwanie danych z kartSD/ pendrive’ów

Usługi

Cennik

 

Powyższa lista nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.