Odzyskiwanie danych z dysku HDD.

Dla Ciebie i Twojej firmy.

Odzyskiwanie danych z dysku HDD jest pomocą dla Ciebie i Twojego biznesu. Awaria potrafi sparaliżować pracę firmy, a brak dostępu do danych – cofnąć projekty o wiele tygodni. Jeszcze trudniej jest, gdy utracisz prywatne dane. Rozumiemy to, dlatego ekspertyzę uszkodzenia wykonamy dla Ciebie już w 3 dni!

50% Klientów ma problem z dyskiem.
Rozwiązujemy nawet 95% z nich

Co drugi nasz Klient potrzebuje pomocy w odzyskiwaniu danych z dysku twardego. Z naszych usług korzystają nie tylko firmy, lecz również prywatne osoby. Ponieważ z dysków HDD odzyskujemy dane aż z 95% skutecznością. Dlatego niezależnie przyczyn awarii – wyślij do nas swój nośnik, aby otrzymać profesjonalną ekspertyzę uszkodzenia oraz wycenę kosztów odzyskania danych.

Odzyskiwanie danych z dysku HDD.
Przyspieszona diagnostyka nośnika.

Ekspresową diagnozę uszkodzenia otrzymasz nawet w 3 dni robocze. Na odzyskanie Twoich danych z dysku potrzebujemy od 10 do 14 dni roboczych. Szybko? Czas realizacji zależy od przyczyny awarii. Zdarza się, że możemy odzyskać dane jeszcze szybciej. Dlatego już dziś wyślij do nas Twój uszkodzony dysk.

odzyskiwanie danych z dysku

Poznaj objawy awarii
póki dysk HDD jeszcze działa.

W dyskach HDD zwykle posłuszeństwa odmawia głowica, system jej pozycjonowania, napęd talerzy lub elektronika. A to wszystko najczęściej z powodu wstrząsów podczas pracy, skoków napięcia zasilającego, upadków urządzenia. Odzyskamy dane z dysku HDD także wtedy, gdy usuniesz partycję, sformatujesz nośnik, wykasujesz informację lub problemy z odczytem spowoduje błąd oprogramowania.

Objawy problemów
z dyskiem twardym

powinny być dla Ciebie sygnałem do wysłania nośnika do nas. Ponieważ w takiej sytuacji zwykle możemy odzyskać dane szybciej. Przemyśl to, jeśli:
– system ładuje się dłużej niż zwykle i wolniej reaguje na Twoje polecenia,
– podczas pracy dysk HDD wydaje niespotykane dotąd odgłosy,
– zauważasz błędy w pracy oprogramowania, system często zawiesza się, widzisz bluescreeny.

Jak odzyskujemy dane z dysków HDD?

Wszystko zależy od rodzaju awarii. Jeśli jest to uszkodzenie logiczne, wykorzystujemy specjalistyczne oprogramowanie. Zdarza się, że pracuje ono nieprzerwanie przez kilkadziesiąt godzin, aby odzyskać… kilkadziesiąt dokumentów czy zdjęć.  

W przypadku uszkodzeń mechanicznych dysków HDD wymieniamy uszkodzone podzespoły lub głowicę, albo odparkowujemy ją i próbujemy odzyskać dane w komorze laminarnej. Po przepięciach i zwarciach montujemy sprawną elektronikę.

Ile kosztuje odzyskiwanie danych z dysków HDD?

Cena odzyskiwania danych z dysku HDD zależy od jego modelu i uszkodzenia. W najprostszych przypadkach to koszt rzędu 650 zł. Dokładną wycenę otrzymasz po bezpłatnej lub przyspieszonej ekspertyzie. Jesteśmy w kontakcie mailowym na każdym etapie odzyskiwania danych z Twojego dysku HDD. 

section_5_img

Wybierz swój wariant ekspertyzy

Ekonomiczna

Wyniki ekspertyzy w przeciągu 7 dni roboczych

Średni czas realizacji zlecenia 20-30 dni

299zł0

Oszczędzasz 299zł

Standardowa

Wyniki ekspertyzy w przeciągu 3 dni roboczych

Średni czas realizacji zlecenia około 10 – 14 dni

399

Ekspresowa*

Wyniki ekspertyzy do 24 godzin

Średni czas realizacji zlecenia 3-4 dni, pracujemy również w weekendy!

1230

 Podane ceny są wartością brutto 

Wpisy blogowe o odzyskiwaniu danych z dysku HDD

Więcej o odzyskiwanie danych z dysku HDD

Odzyskiwanie danych z dysku HDD jest możliwe w przypadku najczęściej spotykanych uszkodzeń tych popularnych nośników informacji. Dlatego poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące odzyskiwania danych z dysków twardych.

Spis treści: 

1. Na czym polega odzyskiwanie danych z dysku HDD?

2. Budowa dysku HDD

3. Systemy plików

4. Odzyskiwanie plików

5. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku 

5.1. Mechaniczne uszkodzenie dysku HDD

5.2. Logiczne uszkodzenie dysku twardego 

5.3. Elektroniczne uszkodzenie dysku HDD

Dysk twardy od lat jest najpopularniejszym nośnikiem danych w sprzęcie komputerowym: od ultrabooków, przez laptopy, komputery osobiste, aż po serwery i superkomputery. Konstrukcja tych napędów ewoluowała, a jedną z konsekwencji tych zmian jest zwiększenie gęstości upakowania informacji. To wpływa na pojemność współczesnych dysków, podawaną w jednostce GB (gigabajt, czyli 1 000 000 000 = 109 bajtów). Odzyskiwanie danych z dysku HDD można zrealizować na wiele sposobów.

Na czym polega odzyskiwanie danych z dysku HDD?

Odzyskiwanie danych z dysku HDD polega na skopiowaniu na nowy nośnik informacji, które znajdują się na uszkodzonym egzemplarzu i nie są dostępne z poziomu systemu operacyjnego. Jak łatwo się domyślić, metody odzyskiwania danych będą ściśle powiązane z rodzajem uszkodzenia. Innych technik używamy w przypadku błędów logicznych, a innych podczas pracy z dyskiem twardym, którego uszkodzeniu uległa elektronika. 

W tym miejscu warto podkreślić, że skuteczne odzyskiwanie danych z dysku HDD może wykonać wyłącznie przeszkolony technik, który dysponuje specjalistycznym sprzętem oraz rozległą wiedzą z zakresu budowy dysków twardych i ich działania.  

Tymczasem wielu użytkowników podejmuje we własnym zakresie próby przywrócenia informacji za pomocą programów do odzyskiwania danych. Niestety, aplikacje te okazują się pomocne w niewielkim procencie przypadków. Znacznie częściej w wyniku ich działania informacje użytkownika zostają bezpowrotnie utracone przez ich nadpisanie. Dlatego jeżeli naprawdę zależy Ci na przywróceniu informacji, najbezpieczniej jest skorzystać z usług, które oferuje profesjonalna firma zajmująca się odzyskiwaniem danych.

Budowa dysku HDD

Jeszcze do niedawna wykorzystywano wyłącznie konstrukcje HDD, których nazwa pochodzi od angielskiego terminu Hard Disk Drive. Dysk twardy został tak nazwany ze względu na fakt, iż do przechowywania informacji wykorzystuje talerze z twardego materiału, w odróżnieniu od dysków elastycznych (archaicznych już dyskietek).  

Wewnątrz metalowej obudowy dysku HDD zamknięte są magnetyczne talerze, nad którymi poruszają się głowice, służące do zapisu i odczytu danych. Podczas pracy talerze wirują z olbrzymią prędkością aż 7200 obrotów na minutę. Pozycjonowaniem głowicy zajmuje się elektronika, które precyzyjnie steruje mechnicznym ramieniem. 

Dyski HDD najczęściej ulegają uszkodzeniom mechanicznym, które dotyczą zarówno układu napędowego talerzy, jak i sterującego głowicą. Psują się same głowice oraz elektronika. Ponadto dyski HDD są wrażliwe na mocne wstrząsy podczas pracy, które mogą doprowadzić do uderzenia głowicy o talerz, w wyniku czego zostaje on fizycznie uszkodzony. 

Systemy plików

Niezależnie od konstrukcji nośnika pamięci, informacje na nim mogą być zorganizowane na różne sposoby. To właśnie systemy plików, charakterystyczne dla każdego systemu operacyjnego. Podczas odzyskiwania danych z dysku HDD rodzaj systemu plików ma marginalne znaczenie, bowiem poszczególne komórki pamięci i tak odczytywane są jedna po drugiej. 

Odzyskiwanie plików

Odzyskiwanie plików to w gruncie rzeczy cel zabiegów realizowanych nie tylko po uszkodzeniu dysku, lecz również po przypadkowym wykasowaniu informacji czy sformatowaniu nośnika. Przywracanie plików z dysków HDD realizujemy z 95% skutecznością, a dla dysków SSD wypracowaliśmy skuteczność na poziomie aż 85%.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku może potrwać stosunkowo krótko albo zająć nawet kilkanaście dni. Wszystko zależy od tego, jaka jest budowa dysków twardych oraz rodzaj uszkodzenia nośnika danych. 

Mechaniczne uszkodzenie dysku HDD

Zwykle są to unieruchomienia ramienia pozycjonującego głowicę, uszkodzenia napędu talerzy lub ich powierzchni. W skrajnych przypadkach mamy do czynienia z przyklejeniem się głowicy do talerza czy zerwaniem głowic. Zdarzają się również uszkodzenia obudowy dysku, które wpływają na pracę nośnika. 

Logiczne uszkodzenie dysku twardego

Uszkodzenia logiczne dysku twardego powstają w wyniku pracy oprogramowania. Mogą je spowodować złośliwe aplikacje i wirusy, ale częściej powoduje je sam użytkownik. Wtedy koniecznie okazuje się na przykład odzyskiwanie danych po formatowaniu wykonanym przypadkowo. Również omyłkowe usunięcie informacji czy całej partycji klasyfikowane są jako logiczne uszkodzenia dysku HDD.

Elektroniczne uszkodzenie dysku HDD

Uszkodzenia tego rodzaju dotykają elementów elektronicznych i powstają najczęściej podczas przepięć. Mogą je spowodować usterki zasilaczy komputerowych, ale także wyładowania atmosferyczne. Odzyskiwanie danych z dysku HDD po uszkodzeniu elektroniki wiąże się z wymianą odpowiednich podzespołów.