Warszawa Białołęka - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

Jeżeli chcesz skutecznie i bezpiecznie odzyskać dane z dysku HDD lub półprzewodnikowego, trafiłeś idealnie. Sprawdź szczegóły naszej oferty, które przedstawiamy na tej podstronie. Dowiedz się więcej o odblokowywaniu zablokowanego telefonu z Android.

Białołęka odzyskiwanie danych 

Profesjonalne odzyskiwanie danych zawsze poprzedza specjalistyczna diagnostyka nośnika. Wykonujemy ją w naszym laboratorium, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu oraz oprogramowania. Prace na tym etapie przeprowadzają doświadczeni technicy z wieloletnim stażem. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że nasze działania nie spowodują dalszej degradacji Twojego nośnika danych. 

Odzyskiwanie danych poprzedza zatem ekspertyza urządzenia. Na tym etapie możemy również wstępnie wycenić koszty realizacji całej usługi. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwego przywracania informacji, zawsze kontaktujemy się z klientem tuż po wykonaniu diagnostyki. Dopiero po akceptacji kosztorysu, wykonujemy dalsze czynności. W House of Data masz więc pełną kontrolę nad realizacją Twojego zlecenia. 

Białołęka odblokowanie telefonu

Telefon z blokadą Android to spory kłopot. Do ściągnięcia blokady ekranu trzeba znać ustanowiony przez użytkownika PIN, graficzny wzór blokady lub hasło. Nie można odzyskać tych informacji z urządzenia nawet przez zastosowanie inwazyjne metody chip-off. Pozostaje tylko reset smartfona do ustawień fabrycznych, który bezpowrotnie wymazuje całą zawartość pamięci. Można jednak tego uniknąć i bezpiecznie odblokować zablokowany telefon. 

W House of Data korzystamy z nowatorskiej metody o skuteczność rzędu 99%. W odpowiednim miejscu na płytce z elektroniką urządzenia wywołujemy krótkie spięcie. Dzięki temu zyskujemy dostęp do obszarów pamięci, w ktorych zapisane jest niezaszyfrowane hasło, PIN lub wzór blokady ekranu Android. Odczytujemy te dane, a następnie przekazujemy je zleceniodawcy, który może już odblokować swojego smartfona.

Białołęka odzyskiwanie danych z dysku 

Odzyskiwanie danych z dysku to proces, który można przeprowadzić na wiele sposobów. Wszystko zależy od rodzaju nośnika oraz oczywiście od typu awarii. Po uszkodzeniach mechanicznych dysków HDD najczęściej wymieniamy głowice i mechanizmy ich pozycjonowania. Montujemy również działające płytki z elektroniką. W przypadku usuwania błędów logicznych na dyskach twardych stosujemy zaawansowane oprogramowanie, dzięki czemu możemy zagwarantować bezpieczeństwo i spójność przywróconych informacji.

Tymczasem odzyskiwanie danych z dysków półprzewodnikowych zwykle wymaga zastosowania bardziej wyrafinowanych technik. Dyski takie o wiele rzadziej ulegają uszkodzeniom typowo mechanicznym. Najczęściej posłuszeństwa odmawiają w nich kontrolery pamięci oraz same kości pamięci. Odzyskiwanie danych z dysków półprzewodnikowych bywa więc często bardziej czasochłonne i generuje większe koszty, ale w House of Data wykonujemy je z ponad 97% skutecznością. 

Jak zbudowany jest dysk HDD?

Chociaż technologia budowy dysków HDD rozwijana jest od blisko 70 lat, konstrukcja ta niewiele zmieniła się w ciągu tylu dekad. Dane nadal przechowywane są na namagnesowanych talerzach, które podczas pracy wirują z ogromnymi prędkościami obrotowymi, zbliżonymi nawet do 7200 obrotów / min. Dla porównania: szlifierka kątowa osiąga ok. 11 000 obrotów na minutę. Nad wirującymi talerzami poruszają się głowice odczytująco-zapisujące, przymocowane do specjalnego ramienia. 

Można zatem powiedzieć, że dysk HDD zbudowany jest z:

  • obudowy dysku twardego,
  • zespołu talerzy magnetycznych z napędem,
  • ramienia z głowicami,
  • systemu pozycjonowania głowic,
  • płytki z elektroniką dysku.

Obecność tylu ruchomych mechanizmów, które pracować muszą z dużymi prędkościami, ale również doskonałą precyzją, jest słabym punktem konstrukcji dysków HDD. Nośniki te są podatne na uszkodzenia spowodowane wstrząsami i upadkami podczas pracy, dlatego zwłaszcza w urządzeniach mobilnych zaleca się stosowanie dysków półprzewodnikowych. 

Białołęka odzyskiwanie danych z HDD 

Wielu klientów pyta, ile kosztuje odzyskiwanie danych z HDD i jak długo trwa realizacja takiego zlecenia. Zawsze odpowiadamy tak samo: wszystko zależy od konkretnego modelu uszkodzonego nośnika. Orientacyjne ceny podane są w naszym cenniku, ale na ostateczne koszty wpływa przede wszystkim typ i rozmiar awarii. Te czynniki determinują bowiem rodzaj metody odzyskiwania danych, którą zastosujemy. Bywa i tak, że musimy dokupić uszkodzone elementy (np. głowice), albo nawet cały działający dysk, aby wymontować z niego elektronikę i wykorzystać ją w Twoim nośniku. 

Odzyskiwanie danych z HDD zwykle najtaniej i najszybciej możemy wykonać po uszkodzeniach logicznych. Natomiast najbardziej fatalne przypadki dotyczą mechanicznych uszkodzeń powierzchni talerzy, np. po kolizji z głowicą. Czasami największy problem stanowi również dostępność części zamiennych. Jednakże niezależnie od rodzaju awarii, która spotkała Twój nośnik, zawsze warto wysłać go do naszego laboratorium i zlecić ekspertyzę. Na podstawie jej wyników wycenimy koszt odzyskiwania danych z HDD w Twoim przypadku.

Dyski SSD – typowe awarie i uszkodzenia

Ze względu na swoja budowę dyski SSD są odporne na uszkodzenia mechaniczne, które zagrażają nośnikom HDD. Dyskom półprzewodnikowym nie straszne wstrząsy, uderzenia, ani upadki (o ile nie uszkodzą ich obudów), ponieważ nie posiadają mechanizmów ruchomych. Nie oznacza to jednak, że dyski SSD są zupełnie bezawaryjne. 

Do najpopularniejszych uszkodzeń zaliczamy awarie kontrolerów pamięci, czyli układów elektronicznych, które odpowiedzialne są za komunikację pomiędzy chipami pamięci a interfejsem dysku SSD. Równie często psują się same kości. W obu przypadkach naprawa tych specjalizowanych układów elektronicznych jest niemożliwa. Ale nawet w tak zdawałoby się beznadziejnych sytuacjach można skutecznie odzyskać dane z dysku SSD.

Białołęka odzyskiwanie danych z SSD 

Odzyskiwanie danych z SSD możliwe jest dla wszystkich typów tych nośników. Najpopularniejsze są prawdopodobnie dyski SSD pracujące na interfejsie SATA III. Przypominają one klasyczne nośniki 2,5 calowe i mają identyczne wymiary, dzięki czemu z powodzeniem można montować je nawet starszych laptopach i komputerach stacjonarnych. Tym bardziej, że standard SATA III jest wstecznie kompatybilny z poprzednimi generacjami. 

Odzyskiwanie danych z SSD wykonujemy również z nośników ze złączem M.2. Dotyczy to zarówno dysków M.2, wykorzystujących do komunikacji standard SATA, jaki nośników pracujących w oparciu o technologię NVMe. Dyski tego ostatniego typu szturmem zdobywają rynek, ponieważ są jeszcze szybsze, niż zwykłe SSD SATA III. Pewne ograniczenie stanowi jednak dostępność złącz M.2 na płytach głównych starszych modeli komputerów.