Warszawa Bielany - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

W House of Data zajmujemy się profesjonalnym odzyskiwaniem danych z dysków twardych oraz innych elektronicznych nośników informacji. Odblokujemy również Twój telefon zablokowany PINem, hasłem lub wzorem blokady ekranu. Sprawdź naszą ofertę.

Bielany odzyskiwanie danych 

Ogólna skuteczność odzyskiwania danych w House of Data wynosi około 97% procent. W rozbiciu na poszczególne typy nośników wynosi od ok. 95% do blisko 99% dla smartfonów. Statystyki te powstały w oparciu o dane dotyczące wszystkich zleceń, również wyjątkowo fatalnych, jak np. telefon złamany na pół czy spalony dysk twardy. W tych sytuacjach odzyskiwanie danych jest wyjątkowo czasochłonne i wymaga stosowania najbardziej skomplikowanych technik. Ale przynosi oczekiwane efekty. 

W praktyce skuteczność odzyskiwania danych zależy głównie od rodzaju i rozmiaru uszkodzenia nośnika. Teoretycznie możemy odzyskać dane nawet z karty sd złamanej na pół, jeżeli uszkodzeniu nie uległ kryształ pamięci. Skutecznie odzyskujemy dane z dysków SSD nawet po awarii kości pamięci. Ale wszystko zależy od typu, a często również konkretnego modelu urządzenia. Jeżeli chcesz przekonać się, czy odzyskamy Twoje dane i ile będzie to kosztowało, zamów kuriera po odbiór swojego uszkodzonego nośnika.

Bielany odblokowanie telefonu

Chcesz odblokować telefon Android zablokowany wzorem blokady, PINem czy hasłem? W House of Data masz 99% szans powodzenia tej operacji. Co więcej, usługę tego rodzaju realizujemy w większości urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Nie korzystamy przy tym z oprogramowania, ani resetu smartfona do ustawień fabrycznych, co kończy się nieodwracalnym zniszczeniem danych. Zamiast tego stosujemy bezpieczną metodę odczytu danych z zablokowanego telefonu. 

Po wywołaniu kontrolowanego zwarcia, PIN, wzór blokady, czy hasło podglądamy bezpośrednio w pamięci urządzenia. Nie zmieniamy ustawień telefonu. Po prostu odczytujemy dane do jego odblokowania i przekazujemy je Tobie. W ten sposób bezpiecznie zyskujesz dostęp do wszystkich informacji przechowywanych w pamięci urządzenia. Zobacz nasz cennik, aby przekonać się, ile kosztuje odblokowanie telefonu zablokowanego wzorem blokady, PINem lub hasłem. 

Bielany odzyskiwanie danych z dysku 

Odzyskiwanie danych z dysku wykonane amatorsko może nieodwracalnie zniszczyć informacje na nośniku. Dlatego używanie do tego celu programów do odzyskiwania danych z Internetu niesie ze sobą duże ryzyko. Odradzamy tego rodzaju praktyki, jeżeli naprawdę zależy Ci na odzyskaniu danych z dysku. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym wyjściem, jest skorzystanie z usług profesjonalnego laboratorium przywracania danych. 

W House of Data każdy nośnik gruntownie analizujemy, aby określić typ i rozmiary uszkodzenia. Ten etap prac pozwala również oszacować wstępną cenę odzyskiwania danych oraz czas realizacji usługi. Informacje te przekazujemy klientowi i dopiero po jego akceptacji przystępujemy do dalszych prac. Pamiętaj, że odzyskane przez nas dane z dysku zawsze są spójne, więc możesz od razu korzystać z przywróconych plików. 

Czego nie robić z dyskiem HDD?

Dysk twardy HDD to bardzo precyzyjny mechanizm. Wewnątrz obudowy talerze magnetyczne wirują z prędkościami dochodzącymi nawet do 7200 obrotów na minutę. A nad nimi, w odległości zaledwie ułamków milimetra poruszają się głowice, które służą do zapisu i odczytu danych. W takich warunkach każdy wstrząs urządzenia niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia talerza lub głowicy. Dlatego, aby maksymalnie wydłużyć żywotność Twojego dysku twardego, unikaj:

  • uderzania w pracujący dysk twardy,
  • upadków samego nośnika lub laptopa, 
  • nagłych zmian temperatury,
  • uruchamiania dysku HDD, którego temperatura jest znacznie niższa, niż otoczenia,
  • przegrzewania dysku. 

Oczywiście podczas montaż dysku HDD należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednie podłączenie zasilania oraz taśmy sygnałowej. Na żywotność dysków HDD wpływa również kondycja zasilacza komputerowego. Wiele egzemplarzy trafia do nas uszkodzonych w wyniku przepięć w sieci zasilającej lub wyładowań atmosferycznych. Dlatego przed burzą warto odłączyć komputer z sieci 220V.

Bielany odzyskiwanie danych z HDD 

Odzyskiwanie danych z HDD w House of Data wykonujemy po wszystkich możliwych rodzajach awarii tych nośników. Najczęściej są to uszkodzenia mechaniczne. Wywołują je wstrząsy lub uderzenia, na które dysk HDD jest narażony podczas pracy. Najbardziej niebezpieczne są upadki samego nośnika lub całego laptopa. 

Odzyskiwanie danych z HDD można wykonać także po typowych błędach logicznych, jak usunięcie plików, partycji czy sformatowanie nośnika. Jeżeli po takiej przypadkowej operacji dysk nie był używany, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dane uda się odzyskać szybko i stosunkowo tanio. Możemy także przywrócić Twoje dane z dysku, w którym uszkodzeniu uległa elektronika np. wskutek przepięcia w sieci 220V albo awarii zasilacza komputerowego.

Wady dysków SSD

Dyski SSD mają wiele zalet, które sprawiają, że ich popularność cały czas rośnie. Pamiętajmy jednak także o wadach tej technologii. Jedną z największych jest cena dysków SSD, które są kilkukrotnie droższe, niż nośniki HDD o tej samej pojemności. Ponadto prędkość pracy dysków SSD zauważalnie spada po zapełnieniu ich do ok 70 – 75% pojemności. 

Dyski półprzewodnikowe narażone są zjawisko parowania bitów, czyli samoistnej degradacji komórek pamięci, która zachodzi bezpośrednio w materiale, użytym do budowy kości pamięci. Awarie dysków SSD, chociaż zdarzają się rzadziej, niż w przypadku HDD, są zwykle trudniejsze w obsłudze. Dlatego odzyskiwanie danych z dysków SSD jest bardziej skomplikowane, czasochłonne i niestety również droższe. 

Bielany odzyskiwanie danych z SSD 

Cena odzyskiwania danych z SSD zawsze będzie wyższa, niż w przypadku HDD. Wynika to z konieczności stosowania innych, zwykle znacznie bardziej skomplikowanych sposobów odzysku informacji. Czasami jedynym wyjściem pozostaje metoda chip-off, w której trzeba przelutować na nieuszkodzoną płytę dawcy kości pamięci z dysku klienta. Nie dość, że sama ta operacja wymaga sporo czasu i umiejętności, to jeszcze zakup dawcy generuje dodatkowe koszty. 

O tym, jaką metodę zastosować, decydujemy na podstawie ekspertyzy nośnika. Ten etap zawsze poprzedza odzyskiwanie danych z SSD. Dzięki specjalistycznej diagnostyce możemy dokładnie określić, co stało się z nośnikiem i na tej podstawie wstępnie wycenić koszt odzyskiwania danych. Po zaakceptowaniu ceny przez klienta, przystępujemy do zaplanowanych działań. Prosimy, pamiętaj, że bez fizycznej ekspertyzy Twojego uszkodzonego dysku SSD nie jesteśmy w stanie ani wycenić usługi, ani określić terminu jej realizacji. 

Warszawa Bielany – odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu ✅ Amatorskie odzyskiwanie danych z dysku HDD – niebezpieczeństwa ✅ Wady dysków SSD ✅