Warszawa Ochota - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

Do naszego specjalistycznego laboratorium w Warszawie każdego dnia trafiają nośniki z całego kraju. Sprawdź, jakie usługi oferujemy mieszkańcom dzielnicy Ochota. 

Ochota odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych skutecznie można przeprowadzić tylko i wyłącznie w profesjonalnym laboratorium. Co ważne, czynności tego rodzaju powinien podejmować jedynie wykwalifikowany personel, który dysponuje nie tylko specjalistyczną wiedzą, ale przede wszystkim bogatym doświadczeniem w odzyskiwaniu danych. W przeciwnym wypadku istnieje spore ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia nośnika, po którym dostęp do informacji na nim zapisanych będzie już zupełnie niemożliwy.

Odzyskiwanie danych z nośników z całej Polski realizujemy w naszym warszawskim laboratorium. Dzięki temu możemy zapewnić klientom z całego kraju niezmiennie wysoką jakość usług oraz bezpieczeństwo i poufność realizacji zlecenia. Coraz częściej zdarza się, że skutecznie odzyskujemy dane z nośników, które inne laboratoria zdiagnozowały, jako niemożliwe do odczytu. Dla nas to najlepsze potwierdzenie wysokiej pozycji House of Data w branży.

Ochota odblokowanie telefonu  

Odblokowanie telefonu bez hasła, pinu czy wzoru blokady ekranu nie jest możliwe w urządzeniach z Androidem w wersji wyższej niż 6.1. Jeżeli zapomnisz dane uwierzytelniające lub nigdy ich nie znałeś, jedynym ratunkiem jest reset urządzenia do ustawień fabrycznych, który przy okazji usuwa też wszystkie dane z pamięci. 

Tak było jeszcze do niedawna, bowiem obecnie wiemy już, jak usunąć blokadę ekranu Android bez resetu telefonu. Stosujemy bezpieczną metodę, która okazuje się skuteczna w ponad 96% przypadków. Umożliwia ona podglądnięcie wzoru blokady, hasła lub PINu bez konieczności jego zmiany. Dzięki temu otrzymujesz pełny dostęp do danych przechowywanych na urządzeniu i możesz normalnie korzystać ze smartfona nawet wtedy, gdy zapomniałeś PINu czy wzoru blokady.

Ochota odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskiwanie danych z dysku najbezpieczniej powierzyć profesjonalistom, którzy dysponują zarówno odpowiednią wiedzą, jak i specjalistycznym sprzętem. Tylko oni mogą Ci zagwarantować, że czynności, wykonywane przy nośniku, nie spowodują pogorszenia jego stanu fizycznego czy logicznego. W przeciwnym wypadku istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że dostęp do informacji, przechowywanych na nośniku, zostanie bezpowrotnie utracony. 

Na odzyskiwanie danych z dysku decydują się klienci biznesowi i osoby prywatne. Pierwszej grupie chodzi najczęściej o przywrócenie danych związanych z wykonywaną pracą lub nawet funkcjonowaniem firmy. Natomiast klientom prywatnym odzyskujemy rodzinne zdjęcia, korespondencję elektroniczną czy inne zasoby, często latami kolekcjonowane na dysku twardym. 

Objawy uszkodzenia dysku hdd

Rzadko zdarza się, że nośniki te odmawiają posłuszeństwa z dnia na dzień czy bez żadnych wcześniejszych oznak. Zwykle przed awarią występuje co najmniej jeden, a najczęściej kilka typowych objawów uszkodzeń dysków HDD. Zaliczamy do nich:

  • niespotykane dotąd odgłosy, wydobywające się z dysku podczas pracy,
  • wydłużony czas dostępu do plików, 
  • zauważalnie wolniejszą pracę systemu operacyjnego,
  • problemy z odczytem plików lub uruchomieniem systemu,
  • kłopoty z wykryciem dysku przez system operacyjny albo nawet BIOS,
  • resety komputera lub częste zawieszenia systemu, bluescreeny.

W ekstremalnych przypadkach komputer po prostu nie uruchomi się. Pamiętaj, że jeżeli zaobserwujesz chociaż jeden z wyżej wymienionych objawów uszkodzenia dysku HDD, dla bezpieczeństwa przechowywanych na nim danych lepiej natychmiast przestań korzystać z nośnika. Praca uszkodzonego dysku może nieodwracalnie zniszczyć zapisane na nim dane (np. w wyniku uszkodzenia powierzchni talerzy magnetycznych). Taki podejrzany dysk HDD najlepiej wysłać do nas w celu wykonania ekspertyzy, która umożliwi zdiagnozowanie usterki. 

Ochota odzyskiwanie danych z SSD 

Statystycznie rzecz ujmująć, odzyskiwanie danych z SSD staje się koniecznie o wiele rzadziej, niż przywracanie informacji z nośników o starszej konstrukcji. A to dlatego, że dyski półprzewodnikowe okazują się znacznie bardziej odporniejsze na mechaniczne uszkodzenia, które są chyba najczęstszymi powodami awarii klasycznych dysków twardych. Nie oznacza to jednak, że odzyskiwanie danych z SSD jest tańsze czy łatwiejsze. 

W praktyce oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu nośnika i przyczyn awarii. Warto pamiętać, że nawet rozległe uszkodzenia dotyczące całych kości pamięci, nie wykluczają skutecznego odzyskiwania danych z SSD. W takich przypadkach powodzenie całej operacji zależy przede wszystkim od doświadczenia i wiedzy technika, który zajmuje się przywracaniem danych. Ważne jest również profesjonalnie wyposażone laboratorium oraz dostęp do specjalistycznego oprogramowania. Wszystko to oferujemy do dyspozycji naszym klientom. 

Dysk ssd do laptopa

Jeżeli zastanawiasz się, czy dysk SSD do laptopa to dobry pomysł, mamy dla Ciebie szybką odpowiedź: to doskonały pomysł. Montaż półprzewodnikowego nośnika nawet w urządzeniu, które premierę miało kilka lat temu, odmieni maszynę nie do poznania. Wszystko z powodu nieporównywalnie większej prędkości pracy dysków SSD dostępnej już nawet w modelach ze średniej półki cenowej. Po zainstalowaniu na takim nośniku lekkiego systemu operacyjnego (np. którejś z dystrybucji Linuxa lub nawet CloudReady), Twój stary laptop będzie pracował niewiele mniej wydajniej od nowej maszyny za kilka tysięcy złotych. 

Oprócz tego dysk SSD do laptopa zapewni dłuższą pracę na baterii i to na dwa sposoby: sam pobiera znacznie mniej energii, niż HDD, a dodatkowo emituje mniej ciepła, więc ogranicza konieczność chłodzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także o wiele większa odporność na uszkodzenia mechaniczne nośników półprzewodnikowych w tym oczywiście wszelkiego rodzaju wstrząsy i upadki podczas pracy. Z tych wszystkich powodów dysk SSD do laptopa jest świetnym rozwiązaniem. 

Ochota odzyskiwanie danych z HDD 

Odzyskiwanie danych z HDD to usługa, z której korzystają firmy. Dyski twarde tego rodzaju montowane są nadal w komputerach stacjonarnych oraz serwerach. Ze względu na swoją dużą pojemność w niektórych zastosowaniach jeszcze długo będą opierały się ekspansji nośników półþrzewodnikowych. 

Warto również wspomnieć o tym, że odzyskiwanie danych z HDD realizujemy także dla klientów prywatnych. Pomimo łatwości, z jaką można obecnie przechowywać praktycznie dowolne zasoby w chmurach, sporo użytkowników nadal wykorzystuje dyski twarde do magazynowania zdjęć, filmów czy muzyki. W ten sposób tworzy się uzupełniane przez lata kolekcje. Odzyskiwanie danych z HDD często okazuje się jedynym sposobem na ocalenie tych zasobów przed nieodwracalnym zniszczeniem.