Warszawa Praga-Południe - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

Poznaj pełną ofertę House of Data. W warszawskiej dzielnicy Praga-Południe świadczymy usługi w zakresie odzyskiwania danych z nośników elektronicznych oraz odblokowywania telefonów zablokowanych wzorem, hasłem lub PINem. 

Praga-Południe odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych jest usługą, którą możemy zrealizować z najpopularniejszych nośników. Przeważnie korzystamy z nich codziennie, ale rzadko wykonujemy backup. Dopóki wszystko działa prawidłowo, jesteśmy nieświadomi zagrożenia. Problemy zaczynają się podczas awarii urządzenia. Na szczęście w House of Data skutecznie odzyskujemy dane z:

 • dysków twardych hdd,
 • dysków SSD,
 • smartfonów,
 • kart pamięci,
 • tabletów. 

Pamiętaj, że samodzielne odzyskiwanie danych wiąże się z ryzykiem bezpowrotnej utraty informacji. Nawet program do odzyskiwania danych z internetu może przez przypadek nie tylko usunąć dane z nośnika, ale również nadpisać je, co praktycznie wyklucza możliwość ich przywrócenia. Dlatego, jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie Twoich informacji, wybierz profesjonalną firmę odzyskująca dane w Warszawie. 

Praga-Południe odblokowanie telefonu 

Odblokowanie telefonu zablokowanego za pomocą PINu lub wzoru blokady ekranu jest niemożliwe bez znajomości danych uwierzytelniających. Mechanizmy zabezpieczające, wbudowane w system Android, skutecznie chronią zawartość pamięci urządzenia przed nieautoryzowanym dostępem. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem był reset smartfona czy tabletu do ustawień fabrycznych, który nie tylko kasował dane, lecz jeszcze dodatkowo nadpisywał zawartość pamięci. 

Teraz w House of Data mamy możliwość podejrzenia wzoru, PINu lub hasła blokady ekranu Android. Usługa ta jest absolutnie bezpieczna dla urządzenia i nie wymaga resetu ani zmian w konfiguracji blokady. Po prostu odczytujemy dane uwierzytelniające i bez ich modyfikacji przekazujemy je zleceniodawcy, który wreszcie może odblokować zablokowany smartfon, aby w pełni z niego korzystać. 

Praga-Południe odzyskiwanie danych z dysku 

Odzyskiwanie danych z dysku to usługa, którą realizujemy zarówno w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów, jak również innych urządzeń, np. rejestratorów wideo. To możliwe ponieważ w House of Data oferujemy skuteczne odzyskiwanie danych z:

 • dysku HDD,
 • nośnika SSD,
 • dysku M.2.

Przed rozpoczęciem realizacji zlecenia zawsze informujemy klienta o przybliżonych kosztach usługi. Cena odzyskiwania danych z dysku za każdym razem ustalana jest indywidualnie, ponieważ w praktyce każde uszkodzenie jest inne. Aby przekonać się, ile będzie kosztowało odzyskiwanie danych z Twojego dysku, skorzystaj z opcji darmowej ekspertyzy. W tym celu wypełnij formularz zgłoszeniowy na naszej stronie i wyślij swój uszkodzony nośnik do naszego warszawskiego laboratorium.

Zastosowania dysków HDD

Dyski twarde, zwane z języka angielskiego Hard Disc Drive, jeszcze do niedawna były najpopularniejszymi masowymi nośnikami informacji. Obecnie ich popularność spadła nieco ze względu na upowszechnienie się dysków półprzewodnikowych, ale HDD nadal spotykane są bardzo często w komputerach stacjonarnych, laptopach, urządzeniach rejestrujących, czy sieciowych (np. serwery NAS). Dyski twarde HDD wykorzystuje się również jako zewnętrzne nośniki do archiwizowania i przenoszenia danych. 

W stosunku do technologii półprzewodnikowej, HDDki wciąż mają jedną niezaprzeczalną zaletę: są po prostu o wiele tańsze. Właśnie dlatego klienci, którzy szukają przede wszystkim dużych nośników, sięgają zwykle po dyski HDD. Topowe modele nadal są co prawda znacznie wolniejsze, niż SSD, ale za to oferują kilkukrotnie większą pojemność przy zbliżonej cenie. Poza tym odzyskiwanie danych z dysku HDD zwykle jest również tańsze. 

Praga-Południe odzyskiwanie danych z HDD 

Odzyskiwanie danych z HDD wykonane za pomocą amatorskich metod mieć fatalne skutki. Dotyczy to już nawet stosowania programów do odzyskiwania danych. Powszechnie dostępne aplikacje tego rodzaju z przyczyn funkcjonalnych działają mniej lub bardziej automatycznie. W wyniku takich działań dane często są bezpowrotnie tracone, gdy aplikacja nadpisze nośnik np. z powodu wystąpienia błędu w odczycie pojedynczej komórki. 

Tymczasem w naszym laboratorium przeszkoleni technicy korzystają z profesjonalnego oprogramowania, które zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo przywracanych danych. Zresztą odzyskiwanie danych z HDD nie ogranicza się wyłącznie do uruchomienia odpowiedniej aplikacji. Często musimy ingerować bezpośrednio w nośnik, aby wymienić np. spaloną elektronikę lub uszkodzoną głowicę. Tego typu operacje bezpiecznie wykonać można wyłącznie w komorze bezpyłowej z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie informacji przechowywanych na uszkodzonym nośniki, nie ryzykuj, tylko od razu wyślij go do naszego laboratorium odzyskiwania danych z HDD.

Rodzaje dysków SSD

Dyski SSD wykorzystuje się od lat, ale nigdy jeszcze nie były tak popularne, jak obecnie. Dzieje się tak z powodu rozwoju nowych technologii i obniżeniu kosztów produkcji pamięci półprzewodnikowych. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów dysków SSD. Oto najpopularniejsze:

– dyski SSD z interfejsem SATA III – mają wymiary identyczne z dyskami HDD 2,5 calowymi i pracują na tym samym złączu. Taki dysk SSD możemy zatem zainstalować nawet w starszym laptopie po to, aby zauważalnie przyspieszyć pracę systemu operacyjnego,

– dyski SSD M.2 SATA III – dyski tego typu z reguły nie posiadają obudowy. Montuje się je bezpośrednio na płycie urządzenia w gnieździe złącza M.2, zaprojektowanego do obsługi kart rozszerzeń. Taki dyski M.2 korzystają ze standardu SATA III, a więc prędkości ich pracy są zbliżone do typowych dysków SSD 2,5 calowych,

– dyski SSD M.2 NVMe – również montowane na płytach głównych, do pracy wykorzystują interfejs PCI Express, który oferuje siedmiokrotnie wyższą przepustowość, niż SATA III. 

Praga-Południe odzyskiwanie danych z SSD 

Odzyskiwanie danych z SSD wykonujemy po typowych uszkodzeniach tych nośników. Rzadko jednak zdarzają się awarie, które nie dają wcześniejszych objawów. Warto zwrócić na nie uwagę i w porę wykonać backup najważniejszych informacji. Powinieneś to zrobić, jeśli:

 • BIOS lub system operacyjny przestają wykrywać prawidłowo podpięty dysk SSD,
 • występują zauważalne opóźnienia w odczycie lub zapisie plików na dysku, 
 • spada prędkość kopiowania plików, 
 • pojawiają się błędy systemowe, blue screeny, komputer resetuje się, albo zawiesza. 

Pamiętaj jednak o tym, że po zapełnieniu każdego dysku SSD w około 70 – 80% zawsze spadnie prędkość jego pracy. Wynika to ze sposobu organizacji danych w kościach pamięci i jest zjawiskiem zupełnie normalnym. W niektórych przypadkach spadek wydajności jest jednak tak duży, że utrudnia pracę. Wtedy jedynymi wyjściami są zastosowanie większego nośnika lub zwolnienie miejsca. Jeżeli to nie pomoże, pamiętaj, że w House of Data odzyskujemy dane z SSD szybko i skutecznie.