Warszawa Śródmieście - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

Odzyskiwanie danych oraz odblokowanie telefonu w Warszawie to usługi, które możesz zrealizować u nas również z opcją odbioru nośnika przez naszego pracownika. Przekonaj się, co jeszcze oferujemy na terenie dzielnicy Śródmieście.

Śródmieście odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych bywa bardzo czasochłonne, chociaż niekiedy wystarczy zaledwie kilka roboczogodzin, aby przywrócić dostęp do informacji np. na uszkodzonym dysku twardym. Wszystko tak naprawdę zależy od typu nośnika i przyczyn awarii. Najmniejsze szanse na odzyskanie danych występują w przypadku mechanicznych uszkodzeń. Ale praktyka pokazuje, że nawet ze złamanego telefonu można skutecznie odzyskać dane. 

 

Odzyskiwanie danych często wiąże się również z wymianą uszkodzonych podzespołów nośnika. Tak dzieje się zwykle w przypadku awarii dysków hdd, kiedy posłuszeństwa odmawiają np. głowice czy elektronika. Bywa jednak i tak, że fizyczna naprawa konstrukcji nośnika jest po prostu niemożliwa. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem, które daje jakiekolwiek szanse na odzyskanie danych, jest zastosowanie metody chip-off.

Śródmieście odblokowanie telefonu 

Aby odblokować telefon, trzeba znać hasło, kod pin lub wzór graficzny ekranu blokady Android. Zabezpieczenia tego nie da się załamać praktycznie w żaden sposób. Jedynym sposobem na zresetowanie blokady jest przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Niestety podczas tego procesu zawartość pamięci urządzenia jest nie tylko wymazywana, ale dodatkowo także nadpisywana, w wyniku czego dane użytkownika tracone są bezpowrotnie. 

 

Na szczęście w House of Data znamy odpowiedź na pytanie Blokada ekranu Android – jak usunąć? Nasi technicy w bezpieczny i skuteczny sposób odczytują PIN, hasło blokady albo wzór graficzny bez konieczności resetu urządzenia do ustawień fabrycznych. Dzięki temu nadal możesz korzystać ze swoich danych. Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz odzyskać wzór lub PIN blokady Android.

Śródmieście odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskiwanie danych z dysku można skutecznie wykonać i dla dysków typu Hard disk drive, i dla nowszych konstrukcji SSD. Wszystko jednak zależy od konkretnego modelu nośnika oraz oczywiście rodzaju jego uszkodzenia czy awarii. Teoretycznie najmniej kłopotliwe jest odzyskanie danych z dysku po błędach logicznych, ale nie zawsze jest to prawda. 

 

Zdarza się, że proces odzyskiwania danych z dysku trwa nieprzerwanie nawet przez kilkadziesiąt godzin, podczas których specjalistyczne oprogramowanie ekstrahuje informacje z nośnika i scala je w odczytywalne zasoby. A niekiedy najdłuższym etapem realizacji zlecenia jest wyszukiwanie lub oczekiwanie na dostarczenie uszkodzonych elementów nośnika. Aby przekonać się, ile potrawa odzyskiwanie danych z dysku w Twoim przypadku, wyślij do nas swój uszkodzony napęd, abyśmy mogli przeprowadzić szczegółową ekspertyzę.

Uszkodzenia dysków HDD

Uszkodzenia dysków HDD najczęściej związane są z budową tych nośników, na które składają się przecież podzespoły nie tylko elektroniczne, ale również mechaniczne. Mechanizmy takie, jak ramię głowicy czy talerze magnetyczne podczas pracy poruszają się z dużymi prędkościami. Dopóki ruch ten odbywa się w płaszczyznach wyznaczonych przez projektantów urządzenia, nośnik pracuje bezawaryjnie. Ale każdy wstrząs, a zwłaszcza upadek, wprawia rozpędzone elementy w drgania, które często doprowadzają do kolizji. 

 

Oprócz tego do częstych uszkodzeń dysków HDD zaliczamy awarie elektroniki, które mogą spowodować:

  • wyładowania atmosferyczne,
  • przepięcia w liniach energetycznych,
  • wadliwa praca komputerowego zasilacza,
  • nieprawidłowa polaryzacja podczas podłączania dysku HDD.

Uszkodzenia logiczne dysków HDD także się zdarzają, ale zdecydowanie rzadziej i przeważnie związane są albo z działaniem złośliwego oprogramowania, albo mniej lub bardziej świadomymi poczynaniami samych użytkowników. 

Śródmieście odzyskiwanie danych z SSD 

Odzyskiwanie danych z SSD często bywa o wiele bardziej skomplikowane, niż w przypadku dysków twardych o starszej konstrukcji. Wszystko przez monolityczną budowę tych nośników, które pozbawione są przecież elementów ruchomym. Z tego powodu, jeżeli już dochodzi do awarii dysku, uszkodzeniom najczęściej ulegają kontrolery pamięci i same kości pamięci. 

 

Stosunkowo najłatwiej odzyskiwanie danych z SSD wykonać w przypadku błędów logicznych. Mogą one być spowodowane np. przez złośliwe oprogramowanie lub przypadkowe działanie użytkownika (usunięcie danych lub partycji). Innym przykładem jest odzyskiwanie danych po sformatowaniu dysku, którego skutki również możemy bezpiecznie i skutecznie usunąć w naszym laboratorium.

Dysk ssd czy hdd?

Jeżeli zastanawiasz się, czy wybrać dysk ssd czy hdd, pomyśl o tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli priorytetem jest możliwie największa pojemność nośnika, pamiętaj, że dyski HDD wciąż wypadają pod tym względem znacznie korzystniej. Wybierz je także wtedy, gdy zamierzasz przez długi czas przechowywać większe zasoby, albo chcesz zbudować własną chmurę plików. 

 

Pamiętaj, że podstawową zaletą dysków SSD jest prędkość ich pracy. Z tego powodu nadają się idealnie na nośniki, na których zainstalowany jest system operacyjny, bowiem zauważalnie przyspieszają jego pracę. Z tego samego powodu warto korzystać z dysku SSD do zapisu i odczytu dużych plików, ale wtedy musimy liczyć się ze skróconą żywotnością nośnika. Dyski półprzewodnikowe są również bardziej energooszczędne, dlatego wszystkie urządzenia mobilne z nimi na pokładzie będą działały dłużej na zasilaniu akumulatorowym. 

Śródmieście odzyskiwanie danych z HDD 

Odzyskiwanie danych z HDD bardzo rzadko przypomina sceny z seriali paradokumentalnych, w których spece dokonując cudów, wydobywają informację z talerzy przewierconych na wylot. To filmowa fikcja, bowiem tak ekstremalne uszkodzenie, a raczej zniszczenie nośnika, praktycznie uniemożliwia podjęcie jakichkolwiek działań poza jego utylizacją. 

 

Odzyskiwanie danych z HDD jest jednak możliwe po awarii głowicy, jej unieruchomieniu, a nawet po uderzeniu głowicy o powierzchnię talerza. Można skutecznie odzyskać dane z dysku zalanego, egzemplarza, który upadł lub przetrwał pożar. Odzyskiwanie danych z HDD możemy wykonać również wtedy, gdy uszkodzona jest sama obudowa napędu (np. po zgnieceniu), ale w takich przypadkach wszystko zależy od miejsca, w którym zadziałały siły miażdżące oraz oczywiście od ich wartości.