Warszawa Ursynów - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

Na tej podstronie znajdziesz szczegółowe informacje o ofercie na odzyskiwanie danych z dysków HDD i SSD oraz odczytywaniu hasła, PINu lub wzoru blokady z telefonów z systemem Android. Dowiedz się więcej o House of Data.

Ursynów odzyskiwanie danych 

Cena odzyskiwania danych zależy od wielu czynników, dlatego praktycznie każda usługa tego rodzaju wyceniana jest indywidualnie. Podstawowym czynnikiem jest rodzaj nośnika, z którego należy przywrócić informację. To właśnie determinuje możliwe do wykorzystania techniki odzysku danych. W praktyce w miarę precyzyjną wycenę odzyskiwania danych przedstawić możemy dopiero po gruntownej analizie Twojego nośnika. 

Na cenę odzyskiwania danych wpływ ma także rodzaj uszkodzenia czy awarii, której uległ nośnik. A to dlatego, że zdarzają się sytuacje, w których odzyskiwanie danych musi być poprzedzone wymianą uszkodzonych podzespołów (np. głowica dysku HDD czy płytka z elektroniką). Wtedy do kosztów odzyskiwania danych doliczyć trzeba również cenę zakupu podzespołów. Bywa i tak, że kupić musimy całe urządzenie, które będzie dawcą (w przypadku metody chip-off). 

Ursynów odblokowanie telefonu

Aby odblokować telefon zablokowany PINem, graficznym wzorem blokady czy hasłem, należy użyć specjalistycznej metody. Polega ona na wywołaniu w pełni kontrolowanego zwarcia na płycie głównej urządzenia, w wyniku którego można odczytać PIN, wzór lub hasło blokady. Czynności te nie resetują smartfona ani ustawień zabezpieczeń, dlatego oprócz zerwania plomb gwarancyjnych nie pozostawiają żadnych śladów w urządzeniu.

Odczytanie hasła blokady ekranu jest możliwe w większości telefonów obecnych na rynku. Skuteczność tej metody sięga 99%. Usługę realizujemy w naszym warszawskim laboratorium. Technicy, którzy ją wykonują, to przeszkoleni pracownicy, dysponujący specjalistycznym sprzętem. Aby przekonać się, ile kosztuje odblokowanie zablokowanego telefonu, sprawdź cennik na naszej podstronie. 

Ursynów odzyskiwanie danych z dysku 

Odzyskiwanie danych z dysku realizujemy dla dysków HDD i SSD oraz również dla dysków M.2. Wszystkie te nośniki ulegają zwykle typowym usterkom, chociaż dla każdej technologii najczęściej spotykane awarie różnią się między sobą. W House of Data skutecznie możemy odzyskać dane z dysku po:

  • uszkodzeniu elektroniki dysku HDD,
  • przyklejeniu głowicy,
  • problemach z pozycjonowaniem głowic,
  • uszkodzeniu głowic,
  • mechanicznym odkształceniu ramienia głowicy,
  • awarii mikrokontrolera pamięci w dysku SSD,
  • uszkodzeniu samych kości pamięci. 

Oprócz tego odzyskiwanie danych z dysku wykonujemy także po błędach logicznych, spowodowanych nieprawidłową pracą aplikacji lub złośliwego oprogramowania. Pomożemy również wtedy, gdy skasowałeś pliki, usunąłeś partycję albo nawet sformatowałeś nośniki. W takich przypadkach najważniejsze jest jednak to, abyś nie używał takiego dysku, bo może to spowodować nadpisanie komórek pamięci. Po prostu odeślij do nas uszkodzony nośnik, a my zajmiemy się resztą. 

Od czego zależy cena dysku HDD?

Cena dysku HDD najmocniej zależy od jego pojemności. Powszechne na rynku są już modele, mieszczące 1, a nawet 2TB danych, co jeszcze 5 – 8 lat temu było szczytem możliwości technologicznych. Tymczasem obecnie w cenie poniżej 500 zł można już kupić HDD o pojemności 4TB, wykorzystujący do pracy interfejs SATA III. Cena konkretnego modelu może być także uzależniona od maksymalnych prędkości zapisu i odczytu informacji oraz oczywiście od klasy producenta. 

Najczęściej to właśnie cena HDD o dużej pojemności decyduje o zakupie tego urządzenia. Nośniki takie nadają się do przechowywania dokumentów, a nawet zdjęć, czy nagrań audio. Pozostają niezastąpione przy archiwizacji oraz backupach. Topowe modele pracują z prędkościami wystarczającymi do wygodnej i płynnej obsługi. Oczywiście nadal pozostają wolniejsze od dysków półprzewodnikowych, ale w amatorskich i półprofesjonalnych zastosowaniach sprawdzają się lepiej, niż zadowalająco. 

Ursynów odzyskiwanie danych z HDD 

Aby rozpocząć proces odzyskiwania danych z HDD, najpierw należy dowiedzieć się, co stało się z nośnikiem, czyli zdiagnozować usterkę. Właśnie to jest celem ekspertyzy, którą wykonujemy zaraz po tym, gdy Twój uszkodzony nośnik dotrze do naszego laboratorium. Zaawansowana diagnostyka pozwala nam znaleźć przyczynę błędu i na tej podstawie oszacować koszty odzyskiwania danych z HDD oraz orientacyjny czas realizacji tej usługi. 

Pamiętaj, że bez profesjonalnej ekspertyzy nie da się stwierdzić, ile będzie kosztowało przywrócenie danych, ani nawet określić, czy w ogóle jest to możliwe. Nie można tego zrobić także podczas telefonicznej rozmowy nawet wtedy, gdy szczegółowo opiszesz nam objawy awarii. Abyśmy mogli Ci pomóc, najpierw fizycznie musimy zbadać Twój nośnik. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej, tylko od razu zamów kuriera po odbiór uszkodzonego dysku HDD. 

Korzyści z zastosowania dysku SSD

Pomimo tego, że dyski SSD są kilkukrotnie droższe od klasycznych konstrukcji, ich sprzedaż stale rośnie. A to dlatego, że zastosowanie dysku SSD przynosi wiele korzyści, do których zaliczamy:

– kilkukrotne przyspieszenie pracy systemu operacyjnego oraz aplikacji, odczuwalne najbardziej w przypadku starszych komputerów stacjonarnych i laptopów,

– wydłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym. Dyski SSD pobierają mniej prądu, niż HDD, i generują mniej ciepła, co odciąża układ chłodzenia laptopa,

– zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne, np. wstrząsy czy nawet upadki urządzenia,

– możliwość pozostawienia wolnego gniazda SATA do wykorzystania przez drugi dysk twardy w laptopie (dotyczy dysków SSD M.2),

– zwiększenie ergonomii pracy szczególnie z plikami o dużej objętości (np. wideo).

Ursynów odzyskiwanie danych z SSD 

Odzyskiwanie danych z SSD zwykle wykonujemy po awarii kontrolerów lub kości pamięci. Do uszkodzeń tych dochodzi w wyniku przepięć, spowodowanych np. niestabilną pracą zasilacza komputerowego, spięciami w sieci energetycznej, wyładowaniami atmosferycznymi. Mikrokontrolery i pamięci ulegają awariom również z powodu wad fabrycznych, na które użytkownik nie ma żadnego wpływu. Dlatego zawsze warto dopłacić kilka złotych za markowy dysk półprzewodnikowy. 

Oczywiście odzyskujemy dane z SSD również po uszkodzeniach mechanicznych, ale należą one do rzadkości, bo nośniki te odporne są na wstrząsy i uderzenia. Znacznie częściej przywracamy dane po przypadkowym sformatowaniu dysku lub ich usunięciu. To tzw. uszkodzenia logiczne, spowodowane przez użytkownika lub złośliwe albo wadliwe oprogramowanie. Bez względu na powód wystąpienia tych uszkodzeń, możemy z takich SSD odzyskać dane szybko i skutecznie.