Warszawa Wola - odzyskiwanie danych, odblokowanie telefonu

Jeżeli mieszkasz na terenie Warszawy i chcesz skorzystać z odzyskiwania danych z możliwością odbioru nośnika, zapraszamy do House of Data. Dowiedz się więcej o tym, jakie usługi realizujemy na terenie dzielnicy Wola. 

Wola odzyskiwanie danych

Cena za odzyskiwanie danych może znacznie się wahać. Wszystko zależy bowiem od rodzaju nośnika, a często nawet konkretnego modelu, oraz oczywiście od rodzaju i rozmiarów uszkodzenia. Najtaniej odzyskać dane z dysku można po uszkodzeniu logicznym i to zarówno w przypadku dysku HDD, jak i SSD. Natomiast najwięcej pracy trzeba poświęcić na odzyskiwanie danych z nośników uszkodzonych mechanicznie.

Pamiętaj, że w cenie odzyskiwania danych zawiera się również koszt zakupu i montażu nowych podzespołów nośnika (oczywiście tylko wtedy, gdy takie działania są konieczne). Sytuacja taka wpływa często również na czas realizacji zlecenia, który wydłuża okres poszukiwania np. elektroniki dysku oraz jej przesyłka. Za każdym razem rzetelnie informujemy Klienta przede wszystkim o cenie odzyskiwania danych, a przy okazji również o terminie realizacji zlecenia.

Wola odblokowanie telefonu  

Odblokowanie telefonu z systemem Android bez znajomości kodu PIN, hasła czy wzoru blokady jest niemożliwe, bez resetowania urządzenia do ustawień fabrycznych. Niestety, taki reset usunie też bezpowrotnie wszystkie dane z urządzenia. Można jednak odblokować telefon bez hard resetu. 

W tym celu stosujemy nowatorską technikę, która polega na wywołaniu kontrolowanego zwarcia w elektronice urządzenia. Umożliwia nam to odczyt PINu, hasła czy wzoru. Sposób ten jest absolutnie bezpieczny i skuteczny w ponad 96% przypadków. Dlatego jeżeli zastanawiasz się: blokada ekranu android – jak usunąć, zapraszamy do naszego laboratorium. 

Wola odzyskiwanie danych z dysku

Odzyskiwanie danych z dysku każdorazowo poprzedza szczegółowa ekspertyza nośnika. Wykonujemy ją w naszym specjalistycznym laboratorium w Warszawie. Dzięki diagnostyce możemy dokładnie ustalić przyczyny i rozmiary awarii. Na tej podstawie określamy, jaka będzie cena odzyskiwania danych z dysku w konkretnym przypadku. 

Ekspertyzę możemy wykonać gratis w opcji standardowej lub przyspieszonej, za dopłatą. Pamiętaj, że przeprowadzenie diagnostyki nośnika to pierwszy etap realizacji Twojego zlecenia, po którym poinformujemy Cię o dalszych szczegółach i kosztach. Dopiero po Twojej akceptacji zaproponowanych przez nas warunków, przystąpimy do odzyskiwania danych z dysku. Jeżeli zrezygnujesz z naszych usług, odeślemy Twój uszkodzony nośnik na adres zwrotny. 

Jak dbać o dysk hdd?

Wydawałoby się, że o dbanie o dysk HDD to zbędna przesada. W końcu jest to urządzenie elektroniczne, którego konstrukcję udoskonala się od lat, a same nośniki teoretycznie stworzono do pracy non-stop. Okazuje się jednak, że większość awarii dysków HDD następuje właśnie w wyniku ich niewłaściwej eksploatacji. 

Jeżeli chcesz, aby Twój dysk HDD jak najdłużej pracował bezawaryjnie, przestrzegaj poniższych zasad: 

  • pod żadnym pozorem nie uderzaj nawet delikatnie w pracujący dysk twardy,
  • unikaj przechowywania, a zwłaszcza pracy dysku HDD w ekstremalnie niskich i wysokich temperaturach, 
  • zrezygnuj z tanich zasilaczy komputerowych o wątpliwej sprawności i stabilizacji napięcia,
  • korzystaj z markowych listw zasilających z filtracją napięcia, a najlepiej z ups, który uchroni Cię nie tylko przed spadkami napięcia, lecz także przepięcia w sieci energetycznej, 
  • zadbaj o odpowiednie chłodzenie dysku HDD, jeżeli podczas pracy zauważysz gwałtowny wzrost jego temperatury. 

Wola odzyskiwanie danych z SSD 

Odzyskiwanie danych z SSD za pomocą programów dostępnych w internecie niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Po pierwsze już samo uruchomienie dysku SSD, który uległ awarii, może nie tylko zniszczyć nieodwracalnie zniszczyć dane, ale również spowodować zwarcie, w efekcie doprowadzając do porażenia użytkownika prądem elektrycznym. 

Po drugie odzyskiwanie danych z SSD samemu bardzo często kończy się nieumyślnym nadpisaniem zawartości komórek pamięci. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, przywrócenie informacji nawet w specjalistycznym laboratorium będzie po prostu niemożliwe. Dlatego jeżeli zależy Ci na skutecznym odzyskiwaniu danych z SSD nie ryzykuj i skorzystaj z naszej darmowej ekspertyzy nośnika. 

Usterki dysków ssd

Usterki dysków SSD zdarzają się stosunkowo rzadko, a już ekstremalnie rzadko są one spowodowane czynnikami fizycznymi. Dyski półprzewodnikowe nie posiadają bowiem podzespołów mechanicznych, wrażliwych na wstrząsy, uderzenia czy upadki nośnika. Oczywiście nadal można je zmiażdżyć i złamać, ale bez umyślnego działania użytkownika trudno o tego rodzaju uszkodzenia podczas normalnej eksploatacji. 

Usterki dysków SSD związane są najczęściej albo z przepięciami i zwarciami w obwodach zasilających, uszkodzeniem mikrokontrolera pamięci, albo niestety samych pamięci. Co ciekawe do degradacji poszczególnych komórek pamięci dochodzi często zupełnie samoistnie w wyniku zjawiska zwanego “parowaniem bitów”. Pomimo skomplikowanej, przypominającej monolityczną, budowy dysków SSD nadal można skutecznie odzyskiwać dane z uszkodzonych nośników tego typu. 

Wola odzyskiwanie danych z HDD 

Odzyskiwanie danych z HDD zawsze poprzedza szczegółowa ekspertyza nośnika. Jedynie w taki sposób możemy określić przyczynę awarii i rozmiary uszkodzenia. Na tej podstawie sporządzamy kosztorys dla klienta oraz w przybliżeniu możemy oszacować czas realizacji zlecenia. Dopiero po zaakceptowaniu naszej propozycji przez klienta, przystępujemy do właściwego odzyskiwania danych z HDD

Niekiedy realizacja zlecenia wymaga zakupu innego działającego nośnika w celu wymontowania z niego potrzebnych elementów. Czasami znajdujemy już wymontowane podzespoły mechaniczne czy elektroniczne. W praktyce niezależnie od czynności, które należy wykonać, aby odzyskiwanie danych z HDD przyniosło oczekiwany efekt, realizację tego rodzaju usług najbezpieczniej powierzyć specjalistycznemu laboratorium.