Zbita szybka w telefonie

Zbita szybka w telefonie

Zbita szybka w telefonie wielu ludziom kojarzy się z wymianą całego wyświetlacza albo koniecznością zakupu nowego smartfona. Tymczasem nie zawsze jest to konieczne. Sprawdź, co zrobić gdy zbiłeś szybkę w telefonie i kiedy potrzebne będzie odzyskiwanie danych ze smartfona?

W tym wpisie:

  • Pęknięta szybka w telefonie – co zrobić?
  • Jak zabezpieczyć smartfona przed uszkodzeniem?
  • Zbita szybka w telefonie – odzyskiwanie danych

Wyświetlacze są coraz większe, ale wszystkim zależy na tym, aby telefony były poręczne i niezbyt ciężkie. Dlatego ekrany odchudzanie są do granic wytrzymałości, które w nawet w normalnym użytkowaniu łatwo przekroczyć. Efektem jest zbita szybka w telefonie. Jeśli spotkało Cię to nieszczęście, sprawdź, jak sobie poradzić w tej sytuacji? 

Pęknięta szybka w telefonie – co zrobić?

Zacznijmy od tego, że pęknięcie szybki pęknięciu nie równe. W zależności od konstrukcji wyświetlacza oraz oczywiście wartości siły, wywierającej nacisk na ekran, zbita szybka w telefonie może oznaczać uszkodzenie:

  • zewnętrznego szkła pokrywającego wyświetlacz,
  • szkła i digitizera, 
  • samego ekranu. 

W pierwszym przypadku zwykle można mniej lub bardziej komfortowo korzystać z urządzenia. Uszkodzenie szkła i digitizera skutkuje brakiem reakcji na dotyk, ale obraz wyświetla się na ekranie. Natomiast w trzecim przypadku na wyświetlaczu po prostu nic się nie pokazuje. Wtedy można wykonać wymianę całego ekranu albo kupić nowy smartfon. Tak czy inaczej konieczne staje się odzyskiwanie danych z uszkodzonego telefonu

Zbita szybka w telefonie to często efekt upadku urządzenia na twardą powierzchnię
Zbita szybka w telefonie to często efekt upadku urządzenia na twardą powierzchnię

Objawy uszkodzenia baterii

Filmiki takie, jak ten powyżej, działają na wyobraźnie, prawda?. Tym bardziej, że wiele osób nosi komórki w kieszeniach spodni czy innej odzieży, która przecież bezpośrednio przylega do ciała. I chociaż faktycznie czasami baterie w telefonach wybuchają bez żadnych ostrzeżeń, to zwykle jednak objawy występują. Dlatego dowiedz się, po czym poznać, że akumulator w Twoim urządzeniu jest uszkodzony? A jeżeli zaobserwujesz którąś z omówionych poniżej oznak, wyłącz urządzenie i wyślij je do nas. Przeprowadzimy szczegółową ekspertyzę i jeśli będzie to konieczne po Twojej akceptacji wykonamy odzyskiwanie danych z uszkodzonego telefonu

Najbardziej charakterystycznym objawem uszkodzenia baterii w telefonie jest jej wybrzuszenie. Świadczy ono podwyższonym ciśnieniu gazów wewnątrz, które może doprowadzić do eksplozji. Innym zwiastunem jest wyjątkowo intensywne nagrzewanie się urządzenia podczas ładowania lub eksploatacji. Zwróć na to szczególną uwagę zwłaszcza wtedy, gdy nigdy wcześniej smartfon nie grzał się aż tak bardzo. O problemach z kondycją baterii może świadczyć również jej nagły spadek pojemności, co objawia się tym, że telefon trzeba ładować znacznie częściej lub dłużej, niż do tej pory. 

Odzyskiwanie danych po wybuchu baterii

Uszkodzenia spowodowane przez wybuch baterii w telefonie mogą być bardzo rozległe. W ekstremalnych sytuacjach eksplozja może nawet doszczętnie zniszczyć kości pamięci. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy oprócz wybuchu dochodzi także do zapłonu i w efekcie spalenia całego urządzenia. Ale jeżeli ze smartfona zostało coś więcej, niż tylko mieszanina stopionych tworzyw sztucznych, zawsze warto wysłać urządzenie do nas. Wykonamy ekspertyzę, która odpowie na pytanie, czy można przeprowadzić odzyskiwanie danych z uszkodzonego telefonu

Dlatego tak ważne jest, aby działać odpowiednio wcześniej, najlepiej tuż po zauważeniu objawów świadczących o problemach z baterią. Jeżeli urządzenie dotrze do nas przed eksplozją, możemy nawet podjąć się wymiany ogniwa. W takiej sytuacji również odzyskamy dane, jeżeli instalacja nowej baterii wiąże się z koniecznością zresetowania urządzenia do ustawień fabrycznych, co nieodwracalnie niszczy wszystkie zapisane na nim informacje.